Як мене оперували. Досвід і враження пацієнта.

Як мене оперували. Досвід і враження пацієнта.

Історія.

Я – пенсіонер, 74 роки. У мене за кілька років біля лівого вуха виросло новоутворення розміром приблизно з волоський горіх. Я по недосвідченості вважав, що це – жировик, а оскільки він був безболісним, то я особливо не страждав і не звертав уваги. Але коли новоутворення стало дуже помітним і створювало певні незручності, я вирішив звернутися в онкодиспансер. Онкодиспансер знаходиться в центрі міста, поруч із торговим центром, туди ходить багато маршруток.

Обстеження.

Спочатку треба звернутися в реєстратуру поліклініки (одноповерховий будинок у дворі, приймання пацієнтів по будню з 8 до 15). При собі треба мати паспорт. У реєстратурі заводять медичну карту (зберігається потім 5 років) і дають направлення у відповідний кабінет (мені – до хірурга онколога).

Реєстратура  відкрита для відвідувачів  з 8.00 до 15.00, тел. 5-13-48;

Прийом пацієнтів лікарями з 8.00 до 15.00 в кабінетах:

№ 2 – завідувач поліклінікою, тел.. 5-01-15

№№ 4, 8 – онкогінекологами,

№№ 5, 7 – хірургами –онкологами,

№ 6 – перев’язувальний,

№ 9 – ендоскопічний,

№ 10 – маніпуляційний

Кабінет УЗД працює в головному корпусі закладу (цокольний поверх)

Хірург визначив, що це не жировик, а пухлина привушної залози, і необхідна операція по видаленню із двох причин: по-перше, навіть якщо вона доброякісна, існує ризик її перетворення на злоякісну, по-друге, при подальшому рості вона буде давити на нерви й судини, порушуючи їх роботу.

Хірург виписує направлення на обстеження й аналізи ( у мене – рентген, аналіз сечі й крові, електрокардіограма). Рентген робиться в будинку поліклініки (обійти будинок праворуч, там вхід у рентгенкабінет).

Аналіз сечі треба здати в лабораторію з 8 до 9 годин (обійти будинок ліворуч і піднятися нагору по сходах). Там же береться кров з пальця (була черга хвилин на 40), і видається на руки штативчик із пробірочками, в яких знаходиться невелика кількість якогось реактиву,  з ними треба пройти в кабінет поліклініки, де візьмуть кров з вени.(Будьте обережні, штативчик- нетривкий, я його упустив, реактиви вилилися, аналіз вийшов неякісний, і мені довелося його повторити!) Результати одержав у лабораторії наступного дня о 14-30.

Крім того, аналіз крові треба здати ще й в інфекційній лікарні на вулиці Карбишева (з 8 до 13 годин). Туди ходить маршрутка номер 21 від торгового центру (недалеко від онкодиспансера). Там також треба звернутися в реєстратуру з паспортом і направленням, заводять медичну картку й відправляють у кабінет на першому поверсі, де зробили запис і попросили 280 гривень за оплату двох видів аналізу. Після оплати (у касі на другому поверсі) направляють у кабінет на другий поверх, там беруть кров з вени. Результати аналізу видають через 3-4 дні з 14 годин.

Електрокардіограму довелося зробити в лікарні номер 2 (Семашко), заплатив десь менше 30 грн. Теж треба звернутися до реєстратури з паспортом і направленням.

Передопераційна підготовка.

З результатами аналізу йдете до хірурга, він призначить день операції (можливо – через кілька днів, у моєму випадку – через 3 дні)

У день перед операцією я прийшов до онкодиспансеру (треба мати бахіли на взуття), де мені вручили список медикаментів, які необхідно додатково закупити. Купив в найближчій аптеці. Крім того, доплатив за різні небхідні для операції речі (одяг та інше…)

У день операції треба було прийти о 7-30 у палату (мене помістили в палату номер 10, там я залишив у своїй тумбочці закуплені напередодні ліки). Із собою мати чашку-ложку, все для особистої гігієни, тапки й одяг накшталт спортивного.

Мені медсестри пристосували на руку катетер (щоб щоразу не колоти вени), поставили пару крапельниць і зробили кілька ін'єкцій (у вену й м'яке місце).

При прокапуванні таке враження, що рідина йде прямо в сечовий міхур ( як від пива). На цей випадок медсестри дають спеціальну пляшку, яка суттєво полегшує життя.

Потім мене лікар прослухав, виміряв тиск і пульс.

Прийшов анестезіолог, розповів про варіанти наркозу і порадив, який обрати, оскільки я маю проблеми із серцем (фібриляція передсердь, аритмія).

Операція.

Особливість операції в тому, що в зоні операції проходить лицьовий нерв (такі собі тоненькі ниточки), і якщо його ушкодити, то порушується міміка, і подальше життя  доведеться провести з перекошеною фізіономією, тому потрібна висока кваліфікація хірурга, старанність і обережність. Слід зауважити, що практично всі хірурги і анестезіологи в онкодиспансері мають багаторічний досвід роботи.

Десь в 11-30 медсестри привезли ліжко-каталку, я роздягнувся, залишивши труси й шкарпетки,

Мене чимось накрили й покотили в операційну. Там я перебрався на операційний стіл,

Підійшов анестезіолог, підвісив над носом маску, з неї пішов якийсь туманчик, я вдихнув 2-3 рази й миттєво відключився (немов спрацював вимикач).

У наступну мить ( як мені здалося), я почув – «Прокидайтеся!», і прокинувся як після гарного сну. Перевалився на ліжко-каталку, на якій мене доправили до палати, де  перебрався на ліжко.

Після операції.

Мене попросили посміхнутися, щоб переконатися, що нерв не ушкоджений, і фізіономія – симетрична. Буквально години через 2-3 я вже самостійно пішов у туалет. У принципі, я ввечері, напевно, міг би й піти додому, але мене залишили ще на добу, щоб підстрахуватися від можливих ускладнень.

Наступного дня я написав заяву із проханням відпустити додому, і пішов. Близько вуха скотчем приклеєна наліпка. Через день прийшов на перев'язку (безболісно). 3 дні ковтав таблетки (антибіотик і анальгетик). Треба сказати, що післяопераційного болю в мене практично не було (хірург сказав, що чи то в мене високий больовий поріг, чи то я терплячий). Гоїться – « як на собаці!» Днів через 8-10 після операції видалили нитки швів.

Підсумки.

Разом за часом, від звернення до онкодиспансеру до виходу додому – днів 7-10.

По грошах у моєму випадку – десь 3000 грн).

Враження –найсприятливіші.

Спасибі хірургам, анестезіологам, медсестрам і всьому персоналу! Молодці!! Якщо знадобиться – буду звертатися, не вагаючись…

 

Пацієнт Савелюшкін В.Ф.