Порядок відшкодування витрат чорнобильцям

Порядок відшкодування  витрат чорнобильцям

Затверджено новий порядок відшкодування витрат чорнобильцям на лікування та придбання ліків

        12 вересня набув чинності наказ Мінсоцполітики від 26 липня 2017 року № 1211 «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування в закладах охорони здоров'я на території України, придбання ліків, відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою ».

         Сума відшкодування чорнобильцям витрат на лікування не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня року, в якому прийнято рішення про відшкодування витрат на лікування (в 2017 році - 49 880 грн).

         Рішення про відшкодування приймає робоча група, створена Фондом соціального захисту інвалідів за участю представників громадських об'єднань.

         Потерпілий громадянин особисто або через законного представника чи уповноважену особу, батьки (законний представник або уповноважена особа) дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадським об'єднанням або їх місцевим (обласним) осередкам заяву, до якої додаються:

  • копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта;
  • копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • консультаційний висновок спеціаліста;
  • документи, що підтверджують оплату витрат, пов’язаних з лікуванням у закладах охорони здоров’я на території України, придбанням ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою;
  • рецепти лікарів (або їхні копії) на придбання ліків;
  • виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
  • оригінали розрахункових документів, що підтверджують відповідні витрати за рахунок хворого.

 

          Гроші Фонду соціального захисту інвалідів передає Мінсоцполітики. Фонд переводить їх на рахунки громадських об'єднань. У свою чергу, громадські об'єднання перераховують кошти постраждалим на їх особисті рахунки, відкриті в банківських установах, протягом трьох робочих днів з дня надходження коштів від фонду.