Ми повинні боротися за своє здоров’я

Ми повинні  боротися за  своє  здоров’я

Шановні жителі м. Б.Церква і прилеглих районів півдня Київщини!

Онкологічна захворюваність, як певний маркер екологічного і соціального стану в суспільстві держави, в м. Біла Церква і Південному регіоні Київщини значно вища ніж в середньому по Київщині і Україні. Щоденно ми діагностуємо (виявляємо) в м. Біла Церква 4-5 випадки вперше виявленого онкозахворювання, а в цілому по 10-ти районах півдня Київщини до 10 таких хворих, з яких до 25% занедбані випадки, які потребують складних, дорогих методик лікування – не завжди успішних, а часто тільки співчуття і симптоматичного лікування.

Профілактичні (диспансерні) огляди, за які згідно нормативних документів МОЗ України відповідає первинна ланка охорони здоров’я – сімейні, дільничні лікарі, амбулаторії, поліклініки в даний час не виконують із-за реформування охорони здоров’я.

На превеликий жаль, медична галузь на сьогодні знаходиться в упадку, і медичні працівники не мають фінансових можливостей надавати в повному об’ємі – медичну допомогу і тим більше займатися профілактичною медициною. За нашими об’єктивними дослідженнями, тільки 30%  жіночого населення і 12%  чоловіків проходять профілактичні огляди на виявлення передпухлинних новоутворень, злоякісних пухлин та інших захворювань. Майже 70 тис. жінок і 67 тис. чоловіків не оглядаються, що приводить до занедбаності випадків злоякісних новоутворень та інших хвороб. Хоча онкологічна захворюваність серед жінок вища від чоловіків на  15%, але смертність серед жінок нижча на 10%, це тільки тому, що жінки більш активні в сучасному житті, частіше звертаються до лікарів, діагностують захворювання на ранніх стадіях і успішно лікуються.

Звертаємо Вашу увагу на те, що до 60% злоякісних пухлин у жінок і близько 40% у чоловіків можна виявити і діагностувати успішно без сучасної апаратури – це так звані візуальні локалізації пухлин (шкіра, молочні залози, щитовидна залоза, шийка матки, вульва, пряма кишка, простата, яєчки і т.д.) – які успішно діагностуються при огляді, пальпації..

В даний час первинна медична ланка (сімейні лікарі, дільничні) не в змозі  охопити всіх жителів, не налагоджені відповідні контакти з жителями зони обслуговування, існує певний рівень недовіри, тому дуже просимо Вас звертатися на профілактичні огляди самостійно, не чекаючи виклику. Особливо це стосується тих в кого в родоводах були злоякісні пухлини, тому що в наступних поколіннях родичів пухлини можуть зустрічатися від 30 до 70% випадків (генетичний фактор).

Не чекайте з моря погоди, не сидіть дома і не вичікуйте, що до Вас додому прийдуть і запитають про Ваше здоров’я і запросять обстежитися. Беріть складність ситуації в свої руки, будьте ініціативні.

Дуже прошу дітей, внуків, якщо є в родині люди похилого віку допоможіть їм звернутися до лікаря, до нас.

Своєчасна діагностика допоможе Вам не тільки вилікуватися від хвороб, навіть і від раку, а також подовжити життя.

Ми розраховуємо на Ваше розуміння. Ви потрібні і сім’ї, родині і державі здорові. Чекаємо на Вас.

Хочу звернути увагу  шановних жителів нашого регіону, що онкологічна захворюваність в західній Європі, США, не нижча ніж в Україні, але кращі результати в лікуванні онкологічних захворювань тому, що краща своєчасна діагностика онкозахворювань, тобто діагностика на ранній стадії захворювання, що дає успішні результати.

Для прикладу – рак молочної залози діагностується в західній Європі, США – на І стадії ≈ в 60%, а в Україні ≈ 20%,  така ж ситуація з раком шийки матки та інші. Жителі цивілізованих розвинутих країн борються за своє здоров’я, проводять самообстеження свого тіла, тобто вони більш  організовані, ініціативні, частіше звертаються до лікарів.

Ми хочемо запропонувати жителям нашого регіону дуже простий проект – безкоштовне звертання до лікарів в консультативну поліклініку КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» при підозрі на пухлинне утворення візуальних локалізацій, або певні скарги з боку шкіри, молочних залоз, статевих органів, прямої кишки і т.д..

Роблячи такий крок, ми глибоко усвідомлюємо, що це додаткове навантаження на бюджет нашого лікувального закладу, а також медичних працівників, але  ми йдемо на це свідомо з однією метою – своєчасна діагностика передпухлинних і злоякісних захворювань і збереження життя людей.

Пропонуємо Вам щоденні звернення з 11 год. до 15 год. в консультативну поліклініку Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру за адресою: вул.. Ярослава Мудрого, 56. Звертайтеся в реєстратуру за тел.. 5-13-48, де Ви отримаєте всі необхідні відповіді.

При зверненні ми будемо звертати увагу  на візуальні форми злоякісних пухлин і передпухлинних станів (шкіра, ротова порожнина, щитовидна залоза, шийка матки, вагіна, пряма кишка).

Ви повинні уважно вивчити свої скарги і конкретно викласти їх лікарю, що допоможе в точності діагностики.

Ми усім пропонуємо наші послуги - безкоштовно, але найбільше нас цікавлять  наші жінки, берегині нашого роду, яких турбують проблеми з боку  молочних залоз, статевих органів або просто нічого не турбує, але є внутрішня потреба обстежитися в лікаря, де ми можемо надати дійсно висококваліфіковану діагностично-лікувальну допомогу.

При необхідності Ви можете звернутися за порадою до завідувача поліклініки за тел.. 5-01-15,  або головного лікаря – 5-90-91.

З повагою,

 

 

Головний лікар

КЗ КОР «БЦООД», лікар-хірург-онколог,

лікар-гінеколог-онколог вищої категорії

кандидат медичних наук,

заслужений лікар України                                      Я.Ф.Колеснік