КЗ КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер»

Інформація про рак

Переможемо канцерофобію!

Переможемо канцерофобію!

За даними вчених, які беруть участь у проекті Global Burden of Disease Study, протягом останнього десятиліття кількість онкохворих у світі зросла на 28%. Дослідники вважають, що причина такого зростання криється в розвитку медицини

Парадоксально, але факт: кількість зафіксованих випадків захворювання зросла через те, що сучасні методи діагностики дають змогу виявити рак на ранніх стадіях. А це означає, що дедалі більше людей усвідомлюють ефективність превентивної медицини – принципово нової ідеології в медичній практиці. По суті, це можливість не тільки виявити хвороби на доклінічній стадії, але і прогнозувати схильність до них. Головне – послідовно контролювати стан свого здоров'я за допомогою профільних фахівців. Але для цього життєво необхідно подивитися в обличчя своїм страхам.

Рак шкіри

Рак шкіри

Рак шкіри: як зменшити ризик

Сьогодні ризик виникнення раку шкіри становить 1/1001. Тривала відпустка, відвідування спекотних місць, активність на свіжому повітрі та штучна засмага лише допомагають збільшити ймовірність ракових захворювань шкіри.

Рак шийки матки

Рак шийки матки

Рак шийки матки – як уникнути?

Щорічно рак шийки матки діагностують у 6 тисяч українок. Але  якщо дотримуватися простих профілактичних заходів, ймовірність захворіти  ним зводиться до нуля. Отже, що потрібно знати, а головне – робити, щоб не допустити цієї хвороби?

Як і все на світі, рак шийки матки не виникає нізвідки. Його джерелом вважається вірус папіломи людини. Приблизно 35% жінок в Україні є носіями цього вірусу, та далеко не кожна з них стикається зі страшним діагнозом. Як не потрапити в їх число?

Рак молочної залози

Рак молочної залози

Причини

Рак молочної залози (рак грудей) – епітеліальна пухлина, що виходить з проток чи часточок залози. Це найбільш розповсюджене онкологічне захворювання в жінок.

Щодня в 50 жінок в Україні діагностується рак молочної залози. Кожен місяць від цього захворювання в нашій країні вмирає близько 750 жінок. Рак грудей досить рідко виникає в жінок у віці до 20 років, а зі збільшенням віку кількість захворілих зростає. Пік захворюваності приходиться на період менопаузи і постменопаузальний період. На жаль, у нашій країні зберігається високий рівень смертності від цього захворювання, що зв'язано з відсутністю скринінгових програм обстеження населення і пізнім звертанням жінки до лікаря.

Рак Легенів

Рак Легенів

Причини

Рак легені – злоякісний новотвір, що розвивається з епітеліальної тканини легені. Рак легені в багатьох країнах лідирує з причин смертності від ракових захворювань серед чоловіків. Смертність від цього захворювання досягає 85% від усіх захворілих, незважаючи на сучасні успіхи медицини. У деяких країнах рак легені по захворюваності і смертності серед жінок також починає виходити на перше місце. У чому причина такого явища? Виявлено, що захворюваність на рак легені серед жінок росте там, де росте число жінок,що курять.

Рак шлунку

Рак шлунку

Причини

Причини виникнення раку шлунка не відомі. Установлені лише деякі фактори, що призводять до виникнення пухлини.

Нітрати і нітрити є канцерогенними метаболітами, що при тривалому впливі на епітелій шлунка можуть потенциювати утворення злоякістних клітин. Основним джерелом нітратів і нітритів (89%) у їжі людини є овочі. До них належить капуста, у тому числі кольорова, морква, салат, селера, буряк і шпинат. Концентрація нітратів і нітритів в овочах дуже варіюється в залежності від способів їхнього вирощування, умов збереження, від виду застосовуваних добрив і води для поливання.